Giysi Bakım Tavsiyeleri

Giysi Bakım Tavsiyeleri

Makinede Yıkama

Giysi ve diğer tekstil ürünlerinizi üzerlerinde bulunan temizleme talimatları doğrultusunda, benzer renklere göre ayırdıktan sonra yıkayın. Yıkamadan önce ceplerini boşaltın, fermuar ve çıtçıtları sabun kaçma ihtimaline karşı kapatın, düğmelerini çözün ve yakalarını kaldırın.

Elde Yıkama

Elde yıkanacak ürünlerde her zaman soğuk su kullanın. Giysiyi suya sokmadan önce sabun veya deterjanın tamamen çözülmüş olmasına dikkat edin. Çitilemeden nazikçe yıkayın ve iyice durulayın.

Kurutma

Ürününüzün temizleme talimatında kurutma makinesinde kurutulması tavsiye edilmiş ise makinede kurutun. Ürünlerinizi doğrudan güneş ışığında, rüzgarda veya kalorifer üzerinde kurutmayın. Yünlü, pamuklu, merserize ve örgülü ürünlerinizi düz bir yere sererek oda sıcaklığında kurutun. Eğer ürünleriniz askıda kurutulacaksa, bu mekanın hava akımı olan bir yer olmasına dikkat edin.

Ağartıcı Kullanımı

Ağartıcı ancak etiket talimatında tavsiye ediliyor ise kullanılmalıdır. Soğuk su ile kullanılmalı ve en fazla 1 saat uygulanmalıdır.

Ütüleme

Ütüye başlamadan önce ürünlerinizi temizleme talimatlarında bulunan sıcaklık derecelerine göre sınıflandırıp en düşük sıcaklık derecesi ile ütülemeye başlayın. Giysilerinizin hafif nemli iken ütülenmesi giysilerin yanma ve parlama riskini azaltmanın yanında kırışıklıkların giderilmesine de yardımcı olacaktır.

Yorumlar(0)

Yorum Yap

Yorumunuz Gönderildi.
En kısa sürede kontrol edilecektir.
Hata Oluştu!
Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz!